Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Yönetimi

Sayın Ziyaretçi,

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Web sitemize hoş geldiniz. 1998 yılında Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde başlatılmış olan Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans programları; bilişim teknolojisinin giderek insan hayatına nüfuz ettiği 21. yüzyılda örgün ve yaygın kamu eğitimi süreçlerinde bilişim teknolojisinden fayda sağlamanın yöntemlerini araştırma misyonuyla kurulmuştur. BÖTE bölümü bunun yanı sıra 20 yıldan fazladır Türkiye Cumhuriyeti K12 sisteminde çalışabilecek bilişim öğretmeni adaylarını yetiştirme görevini de üstlenmiştir.

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi altında 2008 yılında kurulmuş olan bölümümüz de öğrencilerine, mezuniyetlerine kadar geçen sürede hem pedagojik hem de teknik açıdan yoğun bir 4 senelik program sonucunda profesyonel ve insani anlamda ilerleme imkanı sunmaktadır. Pedagoji, psikoloji, mühendislik, iletişim gibi çok çeşitli alanların bir sentezi niteliğindeki interdisipliner programı başarıyla tamamlayan mezunlarımız, kamu eğitim kuruluşlarında bilgisayar öğretmenliği görevlerine atanmanın yanı sıra bilişim endüstrisinde de istihdam fırsatı elde etmektedirler.

Tarihsel öneme sahip Edirne ilinin öğrenci dostu ortamında, dünyadaki son gelişmeleri takip etmeyi hobi haline getirmiş bölüm öğretim elemanlarımızla heyecanlı ve dolu dolu bir eğitim süreciyle ilgili bilgi almak için aday öğrencilerimize de kapılarımız her zaman açıktır.

Bölümün geniş faaliyet alanları hususunda toplumsal sorunların üstesinden gelebilmek adına eğitim semineri, proje ve diğer alanlarda kurumsal işbirlikleri için de her zaman için hazır olduğumuzu belirterek, hepinize eğitim ve teknolojinin huzur getirdiği bir yaşam diliyorum.

- Doç. Dr. Hasan Özgür

Doç. Dr. Hasan ÖZGÜR

Görev : BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI (Bölüm Başkanı)
Telefon : 0 (284) 212 08 08 » Dahili : 1266
TÜ E-Posta : hasanozgur@trakya.edu.tr