“Yeşil Kod” Topluma Hizmet Uygulaması Projesi

Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi ve Fen Bilgisi Eğitimi Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında “Yeşil Kod” topluma hizmet projesi hayata geçirildi. Proje ile öğretmen adaylarının fakülte binası ve bahçesinde yer alan bitki ve ağaçları daha yakından tanıyabilmeleri ve bilgi seviyelerinin arttırılması amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Buğra Ateş, Cem Civekoğlu, Gürkan Ateş, Hakan Turan, Muhammed Talha Türk, Tuncer Kocaöz, Yunus Koşar ve Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı 4. Sınıf öğrencileri Asya Yılmaz, Burcu Şahin ve Nida Özel tarafından Mehmet Akif Ersoy Eğitim binası içerisinde ve bahçesinde yer alan bitki ve ağaçların isimleri tespit edildi. Tespit edilen her bir bitki ve ağaç için Internet ortamında dijital içerik ve bu içeriğe ulaşmayı sağlayan kare kodlu etiketler oluşturuldu. Oluşturulan etiketler binada ve bahçede bulunan bitki ve ağaçların üzerine yerleştirildi.

Fakültemizde öğrenim görmekte olan öğretmen adayları Yeşil Kod logolu etiketin bulunduğu bitki ve ağaçlarda, etiketin üzerindeki kare kodu, akıllı telefonlarıyla okutarak o bitki veya ağaçla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirler.

Not: Bitki ve ağaçlarla ilgili bilgilere web üzerinden https://yesilkodbote.blogspot.com/ adresinden de ulaşılabilmektedir.

Ek Resimler
Bu içerik 09.05.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 142 kez okundu.